Święto Plonów

Jesień przychodzi do nas bogata w dorodne owoce, złote zboża i zioła. Punktem kulminacyjnym okresu zbiorów jest Święto Plonów, obchodząc które, kształtujemy szacunek i wdzięczność za dary ziemi. 26 września zaprosiliśmy do nas rodziców, by wspólnie świętować. Święto rozpoczęliśmy zaproszeniem rodziców do wspólnego korowodu „Od ziarenka do bochenka”, a następnie dzieci przedstawiły teatrzyk marionetkowy „O trzech zgodnych braciach; Ziarnosieju, Mąkomielu i Chlebopiecku”. Potem zasiedliśmy do świątecznego stołu, by podzielić się upieczonym wspólnie chlebem, który doskonale smakował z posypką ze słonecznika i sezamu. Na stole pojawiła się także sałatka owocowa krojona przez dzieci oraz ciasta i ciasteczka przygotowane przez rodziców.