Tuptusie to prywatne przedszkole, które wspiera naturalny rozwój dzieci poprzez bliskość w relacjach i kontakt z przyrodą.

Dlaczego przedszkole naturalne?

Stawiamy na naturalność w braku nadmiernej ingerencji w proces rozwoju, w doborze materiałów, z których kształtujemy przestrzeń (zabawki, kąciki zabaw, akcesoria), w kontakcie z przyrodą, w rytmie roku i dnia oraz w naturalnych składnikach, z których sporządzamy posiłki w naszej kuchni

Relacje, które budujemy opieramy na szacunku, bliskości i towarzyszeniu, podążamy za naturalnym rytmem rozwoju dzieci, uczymy je współpracy i wspierania siebie nawzajem w tym miejscu, w którym dane dziecko się znajduje

W komunikacji skupiamy się na  jasnym przekazie i transparentnych zasadach, stosujemy techniki porozumienia bez przemocy oraz rodzicielstwa bliskości nastawionych na potrzeby dzieci

Z Tuptusiami masz pewność, że Twoje dziecko jest w bezpiecznym, sprawdzonym, domowym miejscu, w środowisku, które respektuje jego potrzeby i wspiera naturalny rozwój.

Poznaj naszą misję i wizję

Misja przedszkola

Naszą misją jest wspieranie naturalnego rozwoju dziecka poprzez praktyczne działanie mające na celu wpojenie dziecku najważniejszych dla nas wartości, jakimi są: 

  • szacunek dla innych
  • dbałość o przyrodę
  • działanie nastawione na współpracę, a nie rywalizację


Dzieci rozwijają się w swoim rytmie stopniowo nabywając nowe umiejętności przy wsparciu nauczycieli, którzy nie poddają ich presji konkursów, nie porównują, nie stawiają wymagań edukacyjnych, nie oceniają wzbudzając w ten sposób w dzieciach najgłębszą motywację do działania. 

Duży akcent kładziemy na naturalne materiały, które służą zmysłom dzieci. Wszystko co nasi podopieczni dostają do rączek służy ich rozwojowi. Angażujemy ich także w prace ręczne, dzięki którym mogą poczuć swoją sprawczość i nabrać pewności siebie.

Dbamy o zdrowe żywienie naszych podopiecznych. To co dzieci jedzą, wpływa bezpośrednio na ich samopoczucie, ważne czynności organizmu oraz zdolności poznawcze. Nasze przedszkole posiada własną profesjonalną kuchnię, w której sporządza się smaczne, różnorodne i zrównoważone odżywczo posiłki oparte o produkty jak najmniej przetworzone i  najwyższej jakości.

Cały proces towarzyszenia dziecku w rozwoju jest osadzony w rytmie przyrody. Piosenki i zabawy, poprzez które dzieci uczą się świata współgrają z przemianami zachodzącymi wokół nas. Tworzymy emocjonalne więzi ze światem, co jest fundamentem dalszego rozwoju.

Wizja tuptusi

Naszym celem jest stworzenie dla dzieci bezpiecznego domowego miejsca, w którym ich zmysły będą się mogły rozwijać w:

  • naturalnym tempie
  • naturalnym otoczeniu 
  • naturalnych relacjach 


Pracujemy w nurcie pedagogiki waldorfskiej, której fundament stanowi głęboka relacja z dzieckiem rozumianym jako osoba, jednostka, z całym wachlarzem możliwości i ograniczeń. 

Szanujemy wolność dzieci, ich indywidualność i im właściwe tempo rozwoju. Ten szacunek do drugiego człowieka wpajamy naszym podopiecznym. 

Uczymy współpracy i odkrycia najgłębszej motywacji nie karząc ani nie nagradzając dzieci.

Wierzymy, że wzmocnienie więzi naszych podopiecznych z przyrodą i zasianie w młodych umysłach idei zrównoważonego rozwoju są dziś szczególnie istotne nie tylko dla zdrowia psychicznego, ale również z uwagi na konieczność dbania o nadmiernie wyeksploatowane zasoby Ziemi i kształtowanie świadomej postawy obywatelskiej. 

W ciągu najbliższych lat, chcemy aby przedszkole było nadal kameralnym miejscem, przypominającym bardziej dom rodzinny niż placówkę edukacyjną. 

Historia

Jesteśmy jednym z najstarszych lokalnych przedszkoli prywatnych działającym  w Wieliczce nieprzerwanie od 2007 roku. 

Przedszkole zostało utworzone przez mgr Martę Golik, wybitnego eksperta w dziedzinie pedagogiki waldorfskiej, a przede wszystkim osoby całym sercem oddanej dzieciom. 

Na siedzibę przedszkola wybrano dom rodzinny w centrum miasta z przestronnym ogrodem.

Od samego początku Tuptusie stanowiły alternatywę do publicznych placówek edukacyjnych pod kątem realizacji programów nauczania w domowym kameralnym środowisku, w którym każdy z podopiecznych otoczony był i jest indywidualną opieką i troską. 

Tuptusie to nie tylko przedszkole. To społeczność rodziców, pedagogów i dzieci – osób, dla których dobro młodych podopiecznych jest najwyższą wartością. 

Wspieramy siebie nawzajem, wzrastamy w relacjach i nieustannie poszerzamy naszą wiedzę, tak aby zapewnić dzieciom jak najlepszą opiekę. Tym samym przykładem świadczymy o tym, jak istotne są pasja i rozwój.

Rekrutacja

zarezerwuj miejsce
dla swojego dziecka już dziś

Prywatne
Przedszkole „Tuptusie”

ul. Limanowskiego 26,
32-020 Wieliczka 

Masz pytania?
Napisz do nas !

TUPTUSIE © 2022   |   Design and coding by Brandobry